Dzień Języka Ojczystego

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
                                                                                         Mikołaj Rej
 

    21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego założeniem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. My też uczciliśmy to święto. W ramach szkolnych obchodów Dnia Języka Ojczystego uczniowie wzięli udział w zmaganiach językowych, podczas których próbowali swych sił w zadaniach grupowych jak i w pracy indywidualnej. Pracowali z zaangażowaniem, któremu towarzyszyło pozytywne nastawienie i duch rywalizacji. Najmłodsi członkowie naszej wspólnoty szkolnej wystąpili w pięknych strojach nawiązujących do wybranych przez siebie postaci literackich i dumnie zaprezentowali się w nich podczas oficjalnego rozpoczęcia uroczystości, którego dokonał przewodniczący szkoły przybliżając zebranym ideę święta i jego genezę. Przygotowaniami do szkolnych obchodów święta zajęły się p. Marta Jackowska, Beata Sagan i Magdalena Stecyk. Galeria zdjęć