🤍♥️„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego-hańbą oczywistą.”
F.K. Dmochowski
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego🇵🇱 to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
W naszej szkole, zgodnie z kilkuletnią tradycją, także świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Czytaliśmy, mówiliśmy i pisaliśmy🖊️, aby ćwicząc różne umiejętności językowe osiągać jak najlepszą sprawność w mowie i piśmie w naszym języku narodowym. Rozpoczęliśmy zmagania językowe testem na poprawne czytanie, następnie uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w quizie literacko- gramatycznym a na zakończenie sprawdzili swoją znajomość ortografii w skakanym dyktandzie.
Natomiast uczniowie klas 4-6 brali udział w grach i zabawach językowych a także w skakanym dyktandzie sprawdzając posiadane umiejętności z zakresu słownictwa i ortografii.
Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły świadomości, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.👏👏👏🥰  Fotogaleria