Konkurs Cogito

    Cogito ergo sum – to hasło wiodące V edycji Gminnego Interdyscyplinarnego Konkursu Cogito, który odbył się w naszej szkole 9 maja 2019 r. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów, czyli 33 uczniów gimnazjum oraz klas VII – VIII z siedmiu szkół. Każda 3-osobowa drużyna zmierzyła się z zadaniami z j. polskiego, matematyki i biologii. Drużyny rozwiązały 15 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera, a na twarzach uczniów rysowało się skupienie i powaga. Po dość długiej pracy zespołów nastąpiło ogłoszenie  wyników, które przedstawiały się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Nienowicach - Gimnazjum/ 49,25 pkt

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Świętem – Gimnazjum / 46,75 pkt

III miejsce – Szkoła Podstawowa  w Sośnicy  - Gimnazjum/ 46,5

    Uczniowie trzech najlepszych zespołów oprócz gratulacji otrzymali nagrody ufundowane przez  Wójta Gminy Radymno. Organizatorzy konkursu – p. Magdalena Kud i p. Beata Sagan serdecznie gratulują wyników wszystkim uczestnikom konkursu, zaś opiekunom dziękują za przygotowanie uczniów i pomoc przy ocenianiu prac. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok. Galeria zdjęć